Изеири Вјолца главен судија на мечот меѓу ЖФК Тиверија и ЖФК Деспина

Во недела, ЖФК Тиверија Струмица во рамки на 8. коло од ПЖФЛ на домашен терен ќе се соочи со ЖФК Деспина од Прилеп. Главен судија на натпреварот ќе биде Изеири Вјолца од Гостивар, додека помошници ќе бидат Емурли Иса од с. Шемшово и Хамид Дениса од Гостивар. Контролор на натпреварот ќе биде Темелков Зоранчо од Кавадарци.

ЖФК Речица - ЖФК Тиверија Струмица
Натпреварот се игра со почеток од 15:00 часот, без присуство на публика. 

Comments are closed.