Беласица против Брегалница во осминафиналето од Купот на Македонија

Денес во просториите на Фудбалската федерација на Македонија се одржа ждрепката за осминафиналето од Купот на Македонија. Ждрепката посака Беласица да се соочи со второлигашот Брегалница од Штип. Во првото коло, Беласица со убедлива победа го елиминираше Росоман, додека штипјани беа слободни.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

1/8 финални парови во Купот на Македонија:

Академија Пандев – Вардар
Македонија Ѓ.П. – Каменица Саса
Шкендија – Гостивар
Шкупи – Кит Го
Кожуф – Силекс
Струга Трим Љум – Работнички
Брегалница – Беласица
Ренова – Пелистер

Осминафиналните дуели ќе се одиграат на 21 октомври, а четвртфиналните пресметки на 25 ноември. Полуфиналето ќе се игра на 7 април, а мечот за трофејот на 19 мај.

Comments are closed.