Академија Пандев на дерби дуел во Скопје против Работнички

Академија Пандев во сабота ќе патува во Скопје, каде во рамки на 8. коло од ПМФЛ ќе одигра дерби дуел со екипата на Работнички. Академија Пандев минатото коло запиша минимална победа од 1:0 над Силекс и се искачи на десеттото место на табелата. Работнички на последните пет натпревари има четири ремиа и една победа и со вкупно 10 бодови е на седмата позиција на табелата.

Академија Пандев - Силекс - 5. коло ПМФЛ

Натпреварот ќе биде доста неизвесен, а бодовите се потреби и кај двете екипи, што значи борбата за победа ќе биде голема и кај домаќините и кај гостите. Натпреварот ќе се игра со почеток од 15:00 часот, без присуство на публика.

Comments are closed.