Дориев со гол против Пелистер, вистинско засилување за Шкендија

Љупчо Дориев е вистинско и големо засилување за екипата на Шкендија од Тетово. Струмичанецот од Академија Пандев се пресели во Шкендија. Во досегашниот тек од сезоната, односно по 7. одиграни кола во ПМФЛ, Дориев има постигнато три погодоци, а последниот го постигна вчера, кога Шкендија со 1:3 славеше против Пелистер во Битола.

Пелистер пружи голем отпор кон лидерот на табелата, но сепак со одличната игра Шкендија успеа од Битола да се врати со три бода. Вчерашниот гол на Дориев кој стрелаше за 1:2 по одличната соло акција можете да го погледнете ОВДЕ.

Љупче Дориев - Шкендија

Comments are closed.