Хоризонт Турново ремизираше на контролката со Овче Поле

Хоризонт Турново одигра контролен натпревар со третолигашот Овче Поле од Свети Николе. Фудбалерите на Турново одиграа одличен припремен натпревар во Свети Николе, кои први дојдоа во водство во вториот дел од натпреварот. Стрелец на погодокот за гостите беше Бране Глигоров кој постигна одличен гол од слободен удар од 20 метри. Домаќините го израмнија резултатот во самиот финиш од натпреварот, односно во 93. минута.

Следниот викенд започнува Третата лига – Исток, а во првото коло Турново ќе се соочи со Раклиш на гостински терен.

Овче Поле - Хоризонт Турново, пријателски натпревар во Свети Николе, 27.09.2020

Comments are closed.