Беласица впиша нов пораз, загуби од Вардар

Беласица го запиша седмиот сезонски пораз на исто толку одиграни натпревари, откако денес на гостувањето во Скопје кај Вардар, во рамки на 7. коло од ПМФЛ, загуби со 3:1 од актуелниот шампион. Први до водство дојдоа домаќините со голот на Мирчевски во 6. минута од натпреварот, а 10. минути подоцна Петровиќ погоди за 2:0. Во вториот дел гостите намалија на 2:1 преку Робсон Да Силва, додека во 79. минута Петковски погоди за конечни 3:1.

Беласица останува на дното од табелата без бодови, додека Вардар се искачи на осмото место на табелата. Во следното коло Беласица ќе ја пречека Ренова, а Вардар ќе гостува во Битола кај Пелистер.

Вардар - Беласица, 7. коло ПМФЛ 4

Comments are closed.