ЖФК Тиверија Струмица против ЖФК Речица

ЖФК Тиверија Струмица во рамки на 7. коло од Првата женска фудбалска лига ќе гостува кај екипата на ЖФК Речица. На овој натпревар, ЖФК Тиверија влегува како фаворит за победа. По шест одиграни кола, ЖФК Тиверија е на второто место на табелата со 16 освоени бодови, два бода помалку од лидерот Деспина од Прилеп. Речица по шест кола собра седум бодови и се наоѓа на осмата позиција на табелата.

ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Скопје 2014 - 1. коло

Истатов ќе се соочи со Скопје 2014, Плачковица ќе биде домаќин на АС Јунајтед, Шкупи на домашен терен ќе си ги одмери силите со Љуботен. Актуелниот шампион Каменица Саса ќе игра дерби натпревар со ЖФК Деспина Прилеп, ЖФК Кочани ќе игра на домашен терен со ЖФК Топ Гол, додека ЖФК Борец ќе ја пречека ЖФК Шкендија.

Comments are closed.