Ракометот во Македонија во целосно мирување поради Ковид-19

Македонскиот ракомет е ставен во целосно мирување поради ситуацијата со Ковид-19. Најпрво беше ставена во прекин групата А од Суперлигата каде што се натпреварува струмички Астраион, но од денес е прекината и група Б, откако Работнички пријави 16 ковид-позитивни членови. Претходно, РФМ го одложи и првото коло, односно стартот од новата сезона во Првата лига, кое требаше да се одигра овој викенд.

РК Астраион - РК Радовиш 1. коло - 4

Comments are closed.