Бартон Јосип ќе ја дели правдата на мечот меѓу Академија Пандев и Силекс

Академија Пандев во недела на „Благој Истатов“ во Струмица, ќе го пречека Силекс од Кратово, во натпревар од 7. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Шкендија - Академија Пандев, 6. коло ПМФЛ

Главен судија на овој натпревар ќе биде Бартон Јосип од Скопје, а негови помошници ќе бидат Емурли Иса од с. Шемшово и Ѓорѓески Александар до Тетово. За четврт судија на натпреварот одреден е Идризи Фуркан од Тетово. Делегат на натпреварот ќе биде Јанушев Бранислав од Скопје, а контролот ќе биде Хаџипази Алиларџан од Гостивар.

Натпреварот се игра со почеток од 15:00 часот, без присуство на публика, а натперварот ќе може да се следи во живо на tv.ffm.mk.

Comments are closed.