Беласица го декласираше Росоман во Купот на Македонија

Беласица во високи 1:5 го декласираше второлигашот Росоман, во рамки на првото коло од Купот на Македонија и продолжува во следната фаза. Гостите од Струмица до 15. минута од натпреварот имаа водство од 0:2, со што ја најавија убедливата победа и одличната игра во текот на целиот натпревар. Првите дел од натпреварот заврши со 0:3. Во вториот дел доминантната игра на Беласица продолжи, а конечниот резултат гласеше 1:5.

На овој натпревар Беласица беше предводена од асистентот Александар Василев, кој ќе го води струмичкиот прволигаш до назначување на нов тренер.

 

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Comments are closed.