Костенчев ќе ја дели правдата на куп натпреварот меѓу Росоман и Беласица

Беласица утре ќе гостува кај второлигашот Росоман, каде ќе игра натпревар од 1/16 финалето од Купот на Македонија. Костенчев Никола од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот, кој ќе се игра на Игралиштето АМС во Росоман, додека негови помошници ќе бидат Тошевски Саше и Недевски Александар од Скопје. За четврт судија на натпреварот одреден е Божиновски Христијан од Скопје.Македонија ЃП - Беласица 4. коло 2

 

Делегат на натпреварот ќе бие Шопоски Гоце од Струга, додека контролор на натпреварот ќе биде Ангелов Сашко од Кочани. Натпреварот се игра со почеток од 15:30 часот, без присуство на публика поради пандемијата со Ковид-19.

 

Comments are closed.