Горан Пандев со гол ја започна новата сезона во Серија А

Горан Пандев и Џенова запишаа убедлива победа на стартот од новата сезона од Серија А, откако денес со 4:1 беа подобри од Кротоне. Пандев во 9. минута од натпреварот со лоб удар го матира гостинскиот голман за 2:0. На клупата на Џенова дебитира новиот тренер Маран.  ВИДЕО од голот на Пандев.

Горан Пандев - Џенова - Кротоне, 1. коло Серија А 2

Comments are closed.