Натпреварот меѓу Шкендија и Академија Пандев со директен пренос на МРТ1

Академија Пандев утре ќе гостува во Тетово, каде во рамки на 6. коло од ПМФЛ ќе се соочи Шкендија, екипа која е лидер на табелата. Натпреварот се игра со почеток од 16:30 часот, без присуство на публика, истиот ќе може да се следи преку директен пренос на МРТ1 и на Арена Спорт.

Академија Пандев - Струга Трум Лум - 4. коло

Останатите натпревари ќе може да се следат во живо на платформата за следење на натпревари во живо на ФФМ, tv.ffm.mk.

Comments are closed.