Беласица на „Благој Истатов“ против Пелистер

Екипата на Беласица во 6. коло од ПМФЛ ќе се соочи со битолски Пелистер, на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица. Беласица има лош старт во новата сезона, во првите пет кола од новата сезона запиша пет порази, а постигна само еден погодок, додека Пелистер има една победа, еден пораз и три ремија, и со вкупно 6 бодови се наоѓа на деветтото место на табелата.

По 5. одиграни кола во Првата македонска фудбалска лига, Шкендија е лидер со 11 бодови, еден повеќе од второпласираниот Силекс од Кратово.

АРХИВА

АРХИВА

Comments are closed.