Астраион против Струга во 3. коло од Суперлигата

Екипата на Астраион во 3. коло од Суперлигата на Македонија ќе се соочи со РК Струга. Струмичките ракометари во првото коло забележаа победа над РК Радовиш, додека во второто коло загубија на гостувањето кај РК Тинекс Пролет. Струга во првото коло беше слободна, додека во второ коло во неизвесен натпревар славеше над Јуниор Кисела Вода со 22:20.

Натпреварот ќе се игра без присуство на публика.

РК Астраион - РК Радовиш 1. коло - 4

Comments are closed.