Беласица отвори фан-шоп

Од денес, најверните фанови на ФК Беласица ќе имаат можност да го облечат домашниот дрес на гордоста на градот. Дресовите се продаваат во просториите на клубот. За повеќе информации, обратете се директно во просториите на клубот или во инбокс на фејсбук страната.

Новиот дрес на струмичкиот прволигаш со кој настапува во ПМФЛ чини 1500 денари.

Беласица - фан шоп

GIVEAWAY дрес ФК Беласица.
Еве што треба да направите за учество во новиот GIVEAWAY:
– Лајкни го Facebook профилот на Фк Беласица и заследи не’ на Инстаграм @fkbelasica.official
– Во коментар на овој пост тагни/предизвикај двајца пријатели да учествуваат во играта и стави ги двата хаштази #НапредПлави и #БидиПлавоБел
– Предизвикај двајца пријатели да учествуваат во играта
– Оди share на оваа овјава
– Добитниците на двата дреса ќе бидат извлечени со помош на платформата commentpicker.com и ќе бидат контактирани преку порака. Информацијата за извлечениот добитник ќе се објави во коментар на 18.09.2020 петок во 20:00ч.

Повеќе на следниот ЛИНК.

Comments are closed.