Дерби на колото: ЖФК Тиверија против ЖФК Каменица Саса

Во 6. коло од Првата женска фудбалска лига дерби на натпреварот ќе биде натпреварот меѓу ЖФК Тиверија Струмца и актуелниот шампион ЖФК Каменица Саса. Саса во моментот е лидер на табелата со максимални 15 бодови, а исто толку бодови има и ЖФК Деспина од Прилеп, додека ЖФК Тиверија со 13 бодови се наоѓа на третото место на табелата.

ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Скопје 2014 - 1. коло

Овој натпревар ќе биде важен за двете екипи во борбата за трите бода.  Во претходното коло, ЖФК Тиверија на гостински терен ремизираше (1:1) со ЖФК АС Јунајтед, додека ЖФК Каменица Саса со убедливи 0:10 го декласираше ЖФК Атлетико.

Comments are closed.