Беласица ја пречекува Шкендија

Струмичка Беласица во 5. коло од ПМФЛ на „Благој Истатов“ во Струмица ќе ја пречека екипата на Шкендија од Тетово. Овој натпревар ќе биде нов предизвик за струмичките фудбалери за освојување на првите бодови. Тетовци на овој натпревар ќе биде фаворити за победа.

По 4. одиграни кола Шкендија се наоѓа на третото место на табелата со 8 освоени бодови, додека Беласица е последна на тебелата без освоени бодови.

 

Беласица - Шкупи - 3. коло ПМФЛ 2

Comments are closed.