Струмички Астраион се засили со искусен лев бек од Србија

Новиот суперлигаш Астраион од Струмица се засили со искусен лев бек од Србија, станува збор за Давор Тасковиќ, кој доаѓа од Сент Полтен од Австрија. Тасковиќ е висок околу два метри и се очекува да биде големо засилување за екипата на Астраион, која ќе дебитира во Суперлигата во групата А. Освен за екипата на Сент Полтен, Тасковиќ во својата кариера има настапувано и за екипите на Врање, Динамо Букурешт, Макаби и Диомидис.

Давор Тасковиќ - РК Астраион

 

Comments are closed.