Беласица победи на контролката со Каменица Саса

Беласица ја искористи репрезентативната пауза за да одигра контролен натпревар со второлигашот Каменица Саса. Контролката се одигра денес на „Благој Истатов“ во Струмица, а резултато беше 2:1 за струмичани. Стрелците на подогоците за Беласица беа Разноски кој постигна еврогол од слободен удар и Да Силва.

Беласица во 5. коло од ПМФЛ на домашен терен ќе се соочи со Шкендија.

Македонија ЃП - Беласица 4. коло 2

Comments are closed.