Мартин Мирчевски ја напушти Беласица

Мартин Мирчевски официјално ја напушти струмичка Беласица. Младиот играч во двата престоја во Беласица забележа 48 настапи и постигна 28 погодоци, притоа освојувајќу две шампионски титули во ВМФЛ – Исток.

Мирчевски најверојатно ќе го засили актуелниот шампион Вардар.

Мартин Мирчевски - Беласица

Comments are closed.