ЖФК Тиверија во 4. коло ќе се соочи со ЖФК Атлетико

ЖФК Тиверија Струмица во рамки на 4. коло од Првата женска фудбалска лига ќе се соочи со ЖФК Атлетико. Во овој натпревар фудбалерките на Тиверија влегуваат како апсолутни фаворити за победа. Во досегашните три одиграни кола, ЖФК Тиверија има максимални девет победи, односно три победи, додека ЖФК Атлетико има лошо почеток на новата сезона, бидејќи на три натпревари успеа да собере само еден бод.

ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Скопје 2014 - 1. коло

Во претходното коло ЖФК Тиверија со 0:9 го декласираше ЃФК Тол Гол, додека ЖФК Атлетико на гостувањето кај ЖФК Борец загуби со 2:0.

Comments are closed.