ЖФК Тиверија Струмица со максимален ефект во ПЖФЛ

ЖФК Тиверија Струмица стигна до третата победа во Првата женска фудбалска лига, совладувајќи ја екипата на ЖФК Топ Гол на гостински терен со високи 0:9. Фудбалерките на Тиверија го задржаа максималниот ефект и се наоѓаат на делба на првото место со Деспина од Прилеп и шампионот Каменица Саса со по 9 бодови.

Три екипи се уште немаат освено бодови, тоа се ЖФК Кочани, ЖФК Љуботен и ЖФК Плачковица од Радовиш.

Во следното коло ЖФК Тиверија Струмица на домашен терен ќе се соочи со ЖФК Атлетико, екипа која се наоѓа на 12-тото место со само 1 освоен бод.

ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Скопје 2014 - 1. коло

 

Comments are closed.