Грујоски Александар главен судија на натпреварот Македонија ЃП – Беласица

Грујоски Александар ќе биде главен судија на натпреварот од 4. коло од Првата македонска фудбалска лига меѓу Македонија Ѓорче Петров и Беласица, кој на стадионот „Ѓорче Петров“ се игра во сабота со почеток од 17:00 часот. Негови помошници ќе бидат Јанкуловски Зоран од Кичево и Јовчевски Дарко од Тетово. За четврт судија одреден е Костенчев Никола од Скопје. Делегат на натпреварот ќе биде Симонов Бернард од Штип, а контролот ќе биде Петковски Зоран од Велес.

Беласица - Шкупи - 3. коло ПМФЛ 2

Натпреварот се игра со почеток од 16:30 часот, без присуство на публика, а истиот ќе може во живо да се следи на tv.ffm.mk.

Comments are closed.