Убедлива победа на ЖФК Тиверија против ЖФК Борец

ЖФК Тиверија Струмица запиша уште една убедлива победа, откако денес на домашен терен, го победи ЖФК Борец со високи 10:0, во натпревар од 2. коло од Првата женска фудбалска лига. Димоска стрелеша четири пати, Михајлова постигна два голови, а во листата на стрелци се запишаа и Николовска, Ѓорѓиева, Велкова С, Велкова Р.

ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Скопје 2014 - 1. коло

Состав:
Панчурова, Бошеска, Недева, Божиновска, Николова, Ристовска (к), Велкова С, Панеска, Велкова Р, Николовска, Димоска
Играа уште:
Головска, Михајлова, Ѓорѓиева, Јосифова, Цунева

 

Comments are closed.