Академија Пандев со нов пораз, Ренова ја запиша првата сезонска победа во ПМФЛ

Ренова ја забележа првата сезонска победа во ПМФЛ, откако на домашен терен со сигурни 2:0 беше подобра од Академија Пандев. Екипата од Џепчиште резултат го отвори во 4. минута од натпреварот со голот на Ремзифаик Селмани, а вториот гол за Ренова го постигна Јашаровски во судиското продолжение. Ренова со пет бода се искачи кон горниот дел од табелата, додека Академија Пандев со три порази и без постигнат гол останува на дното од табелата заедно со Беласица.

Ренова - Академија Паднев, 3. коло ПМФЛ 2

Во следното коло Академија Пандев во Струмица ќе ја пречека Струга Трим Лум, во нов обид за прва сезонска победа, додека Ренова ќе гостува во Кратово кај Силекс.

Comments are closed.