„Пандевци“ во обид за конечна победа, Ренова по прва сезонска победа

Академија Пандев денес ќе гостува во Тетово, каде во рамки на 3. коло од ПМФЛ ќе се соочи со екипата на Ренова. Натпревар важен и за двата тима. „Гипсарите“ денес со сите сили ќе атакуваат на прва сезонска победа, додека „пандевци“ во обид за долго очекувана победа, и прекин на црната серија која трае 14 натпревари.

Академија Пандев - Вардар - 2. коло ПМФЛ

Последни пет меѓусебни натпревари одиграни во Првата лига:

11.03.20 ПМФЛ Академија Пандев – Ренова 0-1
11.09.19 ПМФЛ Ренова – Академија Пандев 1-1
13.09.19 ПМФЛ Академија Пандев – Ренова 2-0
12.05.19 ПМФЛ Ренова – Академија Пандев 1-1
31.03.19 ПМФЛ Академија Пандев – Ренова 2-1

Натпреварот стартува со почеток од 17:00 часот, а истиот ќе може да се следи на tv.ffm.mk.

Comments are closed.