ЖФК Тиверија Струмица на домашен терен против ЖФК Борец

ЖФК Тиверија Струмица во рамки на 2. коло од Првата женска фудбалска лига, на домашен терен ќе се соочи со ЖФК Борец од Велес. Фудбалерките на Тиверија во првото коло запишаа сигурна победа од 1:3 на гостувањето во Скопје кај екипата на ЖФК Скопје 2014, додека Борец ремизираше кај Шкупи играјќи 3:3.

Љуботен ќе биде домаќин на АС Јунајтед, Атлетико ќе се соочи со Шкупи на домашен терен, Скопје 2014 ќе го пречека Топ Гол, додека Шкендија ќе игра против Речица на домашен терен. Во недела, Каменица Саса ќе го пречека Истатов, додека Деспина од Прилеп на домашен терен ќе се соочи со Кочани.

ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Скопје 2014 - 1. коло

Comments are closed.