Беласица се засили со Филип Михаилов

Струмичка Беласица се засили со нов играч, станвуа збор за Филип Михаилов, кој доаѓа од екипата на Академија Пандев. Михаилов минатата сезона беше позајмен во второлигашот Осогово од Кочани. Струмичанецот потекнува од школата на Академија Пандев, а претходно играше и за Хоризонт од Турново, како позајмен играч.

Филип Михаилов - Беласица

Comments are closed.