Убедлвива победа на ЖФК Тиверија Струмица над ЖФК Скопје 2014

ЖФК Тиверија Струмица со убедлива и сигурна победа ја започна новата сезона, откако во 1. коло од Првата женска фудбалска лига, на гостувањето во Скопје, со 1:3 ја победи екипата на ЖФК Скопје 2014. Стрелци за ЖФК Тиверија Струмица беа Димоска, Николовска и Велкова С.

ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Скопје 2014 - 1. коло

Топ Гол оствари убедлива победа од 10:0, АС Јунајтед со минимални 1:0 славеше над ЖФК Шкендија, Плачковица на домашен терен беше поразена со 1:9 од ЖФК Деспина Припел, ЖФК Кочани со катастрофален пораз од 0:15 од Каменица Саса, Истатов со 10:0 оствари победа над Атлетико и ЖФК Шкупи ремизираше (3:3) со Борец.

 

Comments are closed.