Фановите на Џенова одлучија: Горан Пандев избран за најдобар играч на сезоната!

Горан Пандев одигра одлична сезона и беше еден од клучните играчи во борбата за опстанок на Џенова во Серија А. Во изборот кој го спроведе „Планета Џенова 1983“, фановите најголема поддршка му дадоа на нашиот голгетер, кој доби убедливо најмногу гласови. Пандев освои вкупно 5.024 гласа, на второто место заврши Антонио Санабрија со 3.252, додека Ласе Шоне со 2.783 гласа заврши како трет.
Горан Пандев - Џенова

Comments are closed.