ЖФК Тиверија Струмица се тестираше на Ковид-19, сите тестови негативни!

„На ден 14.08.2020, Петок, беше извршено тестирање за Ковид-19 на сите фудбалерки и стручниот штаб на ЖФК Тиверија Струмица. Резултатите од тестирањето се НЕГАТИВНИ и Тиверијанките се спремни за почеток на новата сезона. Благодарност до ФФМ за финансирање на тестовите за Ковид-19 на Прва Женска Фудбалска Лига“, истакнаа од ЖФК Тиверија Струмица на нивната официјална фејсбук страница.

ЖФК Тиверија Струмица - екипа 2020-21 нова сезона

ЖФК Тиверија во првото коло од новата сезона во Првата женска фудбалска лига, ќе се соочи со екипата на ЖФК Скопје 2014 на гостински терен.

Comments are closed.