ЖФК Тиверија во недела против ЖФК Скопје 2014

Викендот започнува новата сезона во Првата женска фудбалска лига. ЖФК Тиверија од Струмица новата сезона ќе ја започне со гостување во Скопје, каде во рамки на првото коло ќе се соочи со екипата на Скопје 2014. Натпреварот се игра со почеток од 17:00 часот на игралиштето „Јован Мандаровски“. Натпреварот се игра без публика под строго утврдени протоколи.

ЖФК Тиверија Струмица

Comments are closed.