Беласица на гостување во Скопје кај Работнички

Фудбалерите на Беласица во сабота гостуваат во Скопје, каде на „Тодор Проески“ ќе се соочат со Работнички. Во претходното коло Работнички во судиското надополнување прими гол од Македонија ЃП и загуби со 2:1, па „романтичарите“ останаа без бод, додека Беласица одигра лош натпревар во кој загуби со убедливи 0:6 од Силекс во Струмица. Работнички ќе се обиде да дојде до победа и трите посакувани бодови во новата сезона, а домашниот терен ќе им биде мотив плус, што од друга страна Беласица ќе се соочи со тешко гостување во борбата за трите бода.

Беласица - Силекс - 1. коло ПМФЛ во Струмица 2

Натпреварот се игра со почеток од 17:00 часот на „Тодор Проески“ Арената во Скопје, а истиот во живо ќе може да се следи на МРТ1.

Comments are closed.