Беласица се тестираше на Ковид-19, сите тестови негативни!

„Почитувани, ФК Беласица како општествено одговорен и транспарентен клуб, сака да се произнесе пред фудбалската и пошироката јавност, дека по направените Ковид 19 тестови над сите засегнати лица во нашиот клуб – целиот стручен штаб, фудбалери и администрација, денес добија СИТЕ негативни резултати Овие убави вести ги споделуваме, со надеж и среќа дека истата судбина ќе ги посака и сите други фудбалски клубови Здравјето пред се!“, истакнаа од Беласица преку соопштение на нивната официјална фејсбук страница.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Comments are closed.