Тиме Ричлиев го продолжи договорот со ЏИО Струмица

ФОТО: ЏИО Струмица

ФОТО: ЏИО Струмица

Македонскиот шампион ЏИО Струмица го продолжи договорот со плејмејкерот Тиме Ричлиев. Ричлиев ја продолжи верноста со клубот со кој стигна до двојни титули во домашното првенство. Одличниот играч потпиша нов едногодишен договор, со можност истиот да биде продолжен на уште една сезона.

 

Comments are closed.