Академија Пандев со победа над Тиквеш

Екипата на Академија Пандев го одигра последниот контролен натпревар пред почетокот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Екипата на Академија Пандев на овој контролен натпревар успеа да победи со 2:0 над второлигашот Тиквеш од Кавадарци. Во неделе (9. август), започнува новата сезона во ПМФЛ, „пандевци“ во првото коло гостува во Битола, каде силите ќе ги одмери со повратникот Пелистер.

Спортски центар Пандев - АРХИВА

Спортски центар Пандев – АРХИВА

Comments are closed.