Беласица со убедлива победа над Кожуф

Екипата на Беласица денес го одигра последниот контролен натпревар пред почетокот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Струмичкиот прволигаш запиша победа од високи 6:0 над второлигашот Кожуф од Гевгелија. Натпреварот се играше на „Благој Истатов“ во Струмица. На 9. август започнува новата сезона во ПМФЛ, а во првото коло Беласица на домашенен терен силите ќе ги одмери со Силекс од Кратово.

ФОТО: Струмица Сити - АРХИВА

ФОТО: Струмица Сити – АРХИВА

 

Comments are closed.