Академија Пандев се засили со Милан Томиќ

Милан Томиќ го засилува средниот ред на Академија Пандев. 20-годишниот фудбалер доаѓа од екипата на Црвена Звезда и стави потпис на двегодишен договор со струмичкиот прволигаш. Томиќ ги има поминато младинските категории на Црвена Звезда, а има настапувано и во сениорска конкуренција како позајмен фудбалер во екипите на Графичар и Звездара.

Милан Томиќ - Академија Пандев

Comments are closed.