Струмичко прволигашко градско дерби во 11. коло од ПМФЛ

Струмичкото прволигашко градско дерби меѓу Беласица и Академија Пандев во Првата македонска фудбалска лига ќе се одигра во 11. коло. Струмичани повторно ќе гледаат градско дерби, откако по една сезона Беласица успеа да се врати во елитата. Академија Пандев во првото коло ќе гостува во Битола, каде силите ќе ги одмери со повратникот Пелистер, додека Беласица во Струмица на „Благој Истатов“ силите ќе ги одмери со Силекс од Кратово.

АРХИВА

АРХИВА

Comments are closed.