Академија Пандев против Пелистер ја започнува новата сезона во ПМФЛ

Академија Пандев новата сезона во Првата македонска фудбалска лига ќе ја стартува против повратникот во елитата, битолски Пелистер на гостински терен. Ждрепката посака овие две екипи силите да ги одмерат во првото коло. Во првото коло Беласица на домашен терен ќе игра против Силекс, Македонија ЃП ќе биде домаќин на Работнички, Ренова силите ќе ги одмери со Струга Трим Лум, Шкупи ќе игра дерби со Шкендија, додека шампионот Вардар ќе го пречека Борец од Велес.

ФОТО: Струмица Сити - АРХИВА

ФОТО: Струмица Сити – АРХИВА

Comments are closed.