Бојан Димоски потпиша за Академија Пандев

Академија Пандев го договори Бојан Димоски. Талентираниот 18-годишен фудбалер ја прифати нашата понуда и се приклучи на сениорскиот состав. Димоски доаѓа од тимот на Вардар и игра на позициите последен играч за врска како и на левата бековска позиција. Бојан е стандарден во младинските селекции на Македонија, а моментално е член на селекцијата У-19.

Бојан Димоски - Академија Пандев

Comments are closed.