Беласица со победа над Плачковица во Радовиш

Екипата на Беласица одигра пријателски натпревар со второлигашот Плачковица во Радовиш, каде што струмичките фудбалери запишаа победа од 0:2. Стрелци на двата гола за Беласица беа Каланоски и Василев. Следна контролка за Беласица ќе биде против второлигашот Кожуф од Гевгелија.  

ФОТО: Струмица Сити - АРХИВА

ФОТО: Струмица Сити – АРХИВА

Comments are closed.