Реми за Академија Пандев на контролката со Кожуф

Академија Пандев денес одигра контролен натпревар со второлигашот Кожуф од Гевгелија, натпревар кој заврши без победник, со резултат 0:0. „Пандевци“ предводени од Александар Таневски важеа за фаворити на овој натпревар, но сепак на терен не ја оправдаа фаворитската улога и ремизираа. Следен контролен натпевар за Академија Пандев ќе биде против второлигашот Кит-Го од Пехчево.

ФОТО: Струмица Сити - АРХИВА

ФОТО: Струмица Сити – АРХИВА

Comments are closed.