Убедлива победа на Беласица на контролниот натпревар со Осогово

Екипата на Беласица запиша убедлива победа на контролниот натпревар против второлигашот Осогово од Кочани, со високи 3:0. Натпреварот се одигра во Дојран, а играч на натпреварот е Даниел Радојчиќ кој постигна хет-трик. Следен контролен натпревар за струмичките фудбалери ќе биде натпреварот против второлигашот Кожуф од Гевгелија.

ФОТО: Струмица Сити - АРХИВА

ФОТО: Струмица Сити – АРХИВА

Comments are closed.