Беласица загуби на денешната контролка од Брегалница во Штип

Екипата на Беласица го загуби денешниот контролен натпревар со второлигашот Брегалница, со резултат од 2:1. Натпреварот се играше на Градскиот стадион во Штип, во ноќен термин под рефлектори. Следен контролен натпревар за екипата на Беласица ќе биде против второлигашот Осогово од Кочани. Овој натпревар ќе се игра во Дојран.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Comments are closed.