Академија Пандев одигра нерешено на контролниот натпревар со Борец

Екипата на Академија Пандев денес одигра контролен натпревар со Борец од Велес. Овој натпревар заврши без победник, со резултат 1:1. Најпрви во водство дојдоа „пандевци“ во првиот дел од натпреварот, а стрелец на голот беше Илиев. Борец пред крајот на натпреварот преку Гавриќ израмни на 1:1, а воедно тоа беше и конечниот резултат.

Академија Пандев - Борец - 3. коло ПМФЛ 5

Comments are closed.