Утре Беласица во Штип на контролен натпревар со Брегалница – познат терминот

Беласица утре на Градскиот стадион во Штип ќе одигра контролен натпревар со Брегалница. Натпреварот ќе се игра во ноќен термин под рефлектори, со почеток од 19:00 часот. Натпреварот ќе се игра без присуство на публика поради пандемијата со Ковид-19.

ФОТО: Струмица Сити - АРХИВА

ФОТО: Струмица Сити – АРХИВА

Претходно Беласица одигра две контролни средби. Во првата загуби минимално со 0:1 од Силекс, додека во втората беше убедлива со 3:1 над Тиквеш.

Comments are closed.