Беласица утре на контролка против Тиквеш

Беласица утре ќе го одигра вториот контролен натпревар против второлигашот Тиквеш од Кавадарци. Овој тест натпревар ќе се игра на „Благој Истатов“ во Струмица, со почеток од 17:00 часот. Претходно, Беласица одигра контролен натпревар со Силекс во Струмица, во овој натпревар гостите од Кратово славеа со минимални 0:1, додека пак Тиквеш во Велес се тестираше со прволигашот Борец, овој натпревар заврши 0:0, односно без победник.

ФОТО: Струмица Сити - АРХИВА

ФОТО: Струмица Сити – АРХИВА

Comments are closed.