Беласица во сабота против Тиквеш на втор контролен натпревар

Екипата на Беласица во сабота на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица, со почеток од 17:00 часот, ќе го одигра вториот контролен натпревар против второлигашот Тиквеш од Кавадарци. Претходно, Беласица одигра контролен натпревар со екипата на Силекс, а во овој натпревар гостите од Кратово победија со 0:1.

ФОТО: Струмица Сити - АРХИВА

ФОТО: Струмица Сити – АРХИВА

 

Comments are closed.